Bordsarmatur Famille Jaune Kina 1800-tal
2019-06-18
650851
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
BORDSARMATUR, porslin, Kina, 1800-tal, rouleauformad, famille jaune, dekor av prunusblom i sepia, emaljfärger samt järnoxid, botten med sex karaktärers märke, höjd ca 60 cm exkl. lampfattning
Borrad, ursprungligen vas, smärre slitage