Lastfartyg Barrsätra järnmanufaktur

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LASTFARTYG, "Sagoland" omkring 1900-talets mitt, Barrsätra järnmanufakturi Hovslätt, bemålad plåt, master i trä, el motor, längd ca 65 cm

Funktion ej prövad , smärre lackskador

650810

2019-06-03