Christian Dell bordslampa
2019-05-31
649706
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
CHRISTIAN DELL, modellnummer 6751, Kaiser Idell Leuchten, ursprungligen formgiven under Dells tid vid Bauhaus under 1930-talet, stomme i massiv mässing, höjd ca 45 cm
Smärre slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen