Ljuskrona 1900-tal
2019-06-01
649687
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, för 6 ljus, behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, höjd 65, diameter 55 cm