Ring 18 k guld
2019-05-30
649332
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RING, 18 k guld, CG Hallberg, 1949, cabochonslipad ametist i hög fattning, ringstorlek ca 16 3/4/53, vikt ca 5,6 g
Ametist med mindre repor/ nagg.