Slaglåspistol
2019-06-02
648763
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, möjligen schweizisk, 1800-talets mitt, låsbleket signerad P Scarrafone, pipan med oktagonal kammarstycke märkt Scarrafone, nätskuren kolv med låda, längd ca 37,5 cm
Slitage. Stocksprickor, ett beslag saknas