Penselvas Kina 1900-tal
2019-05-30
648709
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PENSELVAS, porslin, Kina, Republik (1912-1949), cylinderformad, dekor av sångfågel vid pion i emaljfärger, kalligrafi, guldkant, botten med märke, höjd ca 27 cm
Smärre slitage