Cigarettask silver 900
2019-05-28
648558
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
CIGARETTASK, silver 900, dekor i niello, stämplad Ljubljana, Osmanska riket före 1923, spår av invändig förgyllning, höjd 1,5, 10x7 cm, vikt 123 g
Nindre bucklor, mindre emaljsläpp