Tantalus
2019-05-28
648042
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TANTALUS, 1900-talets början, för 3 flaskor, ek, med mässing beslag, höjd ca 33 cm
Plupparna med mindre nagg på dem och flaskarna med mindre nagg på mynningen, bruksslitage