Ikon för undersökning
2019-05-29
648019
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
IKON, Gudsmodern Theotokos: "Lindra mina sorger"
Centrala Ryssland. 1800-talet, andra hälft, tempera och olja, monterad i låda med glasskiva, ca 23 x 16 cm, lådan ca 35x28 cm
Hål och spikar iövre kanten, fägbortfall, slitage