Ljusstakar 1 par silver Sheffield 1776
2019-06-02
647814
| Klubbat belopp | 8 600 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, sterlingsilver, Sheffield 1776, oläsliga mästarstämplar, en ljushatt stämplad IT (möjligen Joseph Tibbitts), räfflade, kannelerade kolonnskaft, vid kapitälet lejonmaskaroner, kvadratisk fot med reliefdekor av girlander och lejonmaskaroner, lösa ljusmanschetter, höjd 28,3 cm, fyllda bottnar
lagningar, bucklor