Värja karolinsk

Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk
Värja karolinsk

Klubbat för:

27 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

VÄRJA, svensk, ca. 1660-1670-tal, järnfäste med tumbygel, klinga med 3 stämplar på vardera sida, fäste med flottans kassationsstämpel, klingans längd ca 73, total längd 90 cm

647805

2019-05-26