Ampel empirestil
2019-05-27
647277
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
AMPEL, plåt och mässing, 1900-talets första hälft, empirestil, bronspatinerad, åtta ljusarmar, elektrifierad, dekor av palmetter och pinjekotte, höjd ca 90 cm
Slitage