Vas Kina 1800-tal
2019-05-30
647119
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med genombrutna hänklar, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 44 cm
Glasyrsprickor/krackelering