Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2019-05-30
647106
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 21-23 cm
Nagg, den oktagonala med lagning