Skål Kina 1700-tal
2019-05-30
647041
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av pagoder samt fåglar vid tall på trädgårdsterrass i underglasyrblått, diameter ca 20, höjd ca 9 cm
Lagningar, sprickor