Carl Malmsten matsalsgrupp
2019-05-23
646903
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
CARL MALMSTEN, "Herrgården", matgrupp, 7 dlr, bestående av: matbord, 6 stolar, Åfors Möbelfabrik, ursprungligen formgiven 1948, ek, stolarnas sitsar klädda i rosaaktig textilklädsel, stämplade Åfors Möbelfrabik, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, bordets höjd ca 75 cm, skivans mått ca 110x140 cm
Smärre bruksslitage, enstaka märken och fläckar förekommer på textil, två mindre fanérskador, En ryggribba med lagning.