Olle Nordberg oljemålning
2019-05-23
646763
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
OLLE NORDBERG (1905-1986): kvinnoporträtt, signerad och daterad Olle Nordberg -53, olja på egenhändigt skuren träpannå, ca 13 x 11 cm
PROVENIENS: Gåva från konstnären till nuvarande ägares föräldrar