Olle Nordberg oljemålning
2019-05-23
646760
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
OLLE NORDBERG (1905-1986):Slagsmål, signerad och daterad Olle Nordberg -53, olja på egenhändigt skuren träpannå, ca 20 x 17,5 cm
PROVENIENS: Gåva från konstnären till nuvarande ägares föräldrar