Skål dosa samt fodral i silver
Klubbat för:
1 100 SEK
1 000 SEK
SKÅL, DOSA, GLASÖGONFODRAL, 3 dlr, silver, skål med genombruten dekor, GEWE, Malmö 1963, dosa med invändig förgyllning, otydliga stämplar, troligen 1800-tal, fodral stämplat med tre kronor, total vikt ca 373g
Repor, gravyr förekommer
646372
2019-05-27