Ljuskrona empirestil
2019-05-23
645965
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, empirestil, stomme i patinerad mässing, med 8 ljusarmar och 10 ljuspunkter, behängd i olikformade prismor, höjd ca 90 diameter 69 cm
Slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen