Punschkopp silver
2019-05-21
645873
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
PEHR BLOMMERT (verksam 1810-1821(1833)), punschkopp, silver, graverad bladdekor, invändigt förgylld, stämplad Gävle 1829, höjd 5,5 cm
Mindre bucklor och slitage