Tumlare och punschkopp silver
2019-05-21
645872
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
TUMLARE, silver, Erik Regnman (verksam Söderhamn 1820-1836), PUNSCHKOPP, silver, Anders Ulfsberg (verksam Nyköping 1762-1805), höjd 3-4,5 cm
Spår av invändiga förgyllningar, bucklor