Ljuskrona rokokostil
2019-05-22
645663
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets början, rokokostil, stomme i mässing, behängd med olikformade prismor, delvis av rökfärgat glas, med 8 ljuspunkter, höjd ca 90 cm, diameter ca 47 cm
Bruksslitage, ställvis rostig, några mindre nagg, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen