Reseetui sterlingsilver
2019-05-18
645401
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
RESEETUI, 3 delar, sterlingsilver, 1800-talets slut, bestående av: bägare, höjd 7, gaffel samt sked, längd 17,5 cm, stämplade Chrichaud & Cie Marseille, graverad dekor med vapenmonogram "FP", i originalask, silvervikt 145 g
Åldersrelaterat slitage