Skål med lock Kina
2019-05-19
645135
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
SKÅL MED LOCK, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av "100 lekande pojkar" i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med sigillmärke, diameter ca 10, höjd 9 cm
Smärre slitage