Fat Kina 1700-tal Famille rose
2019-05-19
645130
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av flodlandskap med pagoder i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, diameter ca 35 cm
Obet. nagg