Berndt Friberg vas samt skål
2019-05-19
644984
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BERNDT FRIBERG (1899-1981), skål, Gustavsberg, signerad Friberg samt Gustavsbergs Studiohand, blå/turkos harpälsglasyr årsbokstav Ö, höjd ca 4,5 cm
Bruksslitage