Vas Kina 1900-tal
2019-05-18
644777
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av "dyrbara ting" i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, botten med sigillmärke, höjd ca 21 cm
Smuts/slitage