Tallrikar Kina 1700-tal
2019-05-18
644759
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 22 cm
Nagg