C Göran Karlsson
2019-05-19
644694
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
C. GÖRAN KARLSSON (född 1944):
San Quentin California USA, portfölj med fyra färgserigrafier samt omslag och försättsblad i serigrafi, 1969, signerade och daterade 19 CGK -69. Upplaga 40 exemplar, tryckt i samarbete med Adrian Honcoop.
ca 61 x 49,5 cm
Oramade