Tedosa samt tallrik Kina 1700-tal
2019-05-18
644629
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TEDOSA, TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dosa med dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 13 cm, tallrik oktagonal, diameter ca 22 cm
Skador, lagningar, sprickor, nagg