Turkisk 1800-tals yataghan
2019-05-20
644466
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 600 EUR |
SVÄRD, Yataghan,Turkiet, ca 1800-1840-tal, klingan med signaturer och gravyr, balja och grepp med silverbeslag, längd 82 cm.
Åldersrelaterat slitage, några lösa delar