1800-tals flintlåspistol från Marseille
2019-05-20
644462
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 600 EUR |
FLINTLÅSPISTOL, Marseille, Frankrike, ca 1800-1810, kolven valnöt, graverad, blånerad, förgylld pipa, låsblecket med gravyr och stadamärkning för Marseille, graverade stålbeslag, längd 52 cm.
Åldersrelaterat slitage.