Indisk luntlåsmusköt från 1700-talets slut
2019-05-20
644461
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 100 EUR |
LUNTLÅSMUSKÖT, Toador, Nordindisk, sent 1700-tal, stora proportioner, pipan graverad och försilvrad, längd 191 cm.
Åldersrelaterat slitage.