1800-tals signalkanon
2019-05-20
644213
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 800 EUR |
SIGNALKANON, brons, 1800-tal, lavett av trä och järn, längd 43 cm, bredd 26 cm
Åldersrelaterat slitage, slagmärken, vagn och kanon möjligtvis opar