Tallrikar Japan
2019-05-15
644064
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 7 st, porslin, Japan, 1900-talets början, dekor i underglasyrblått samt guld, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 23 cm
Två tallrikar med kantnagg, en tallrik med stjärnspricka, en tallrik med mindre hårsprickor vid kant