Ljuskrona 1800-tal
2019-05-21
643834
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, 6 ljusarmar, elektrifierad, bronserad metall, höjd ca 85 cm, diam ca 50 cm
PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne
medföljer löst hänge, några ljusarmar sneda, medföljer lösa prismor