Träskulptur
2019-05-18
643748
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
TRÄSKULPTUR, 1500/1600-tal i form av mansfigur med voluter som armar, träskuren och med förgyllning, rester av plug för ursprunglig montering höjd ca 33 cm
Åldersrelaterat slitage