Modellbåt skärgårdskryssare

Modellbåt skärgårdskryssare
Modellbåt skärgårdskryssare
Modellbåt skärgårdskryssare
Modellbåt skärgårdskryssare
Modellbåt skärgårdskryssare
Modellbåt skärgårdskryssare
Modellbåt skärgårdskryssare
Modellbåt skärgårdskryssare

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BÅTMODELL, 1900-talets första hälft, modell efter skärgårdskryssare, höjd ca 170, längd 130 cm

HISTORIK: Har, på 1960-talet, använts vid tävling i Barnens Kappsegling i Sandhamn

Reva i segel

643156

2019-05-14