Ljuskrona 1800-tal
2019-05-12
642852
| Klubbat belopp | 5 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, bronserad metall, oscariansk, behängd med slipade prismor, för 8 ljus, elektrifierad, höjd 70, diameter 67 cm
Bruksslitage