Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
2019-05-12
642839
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, tidig Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 22-23 cm
Nagg, sprickor