Ljuskrona 1900-tal
2019-05-12
642819
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, för 4 ljus, behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, höjd 52, diameter 50 cm