Salt och senapskannor förgyllt silver
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SALT och SENAPSSET, 10 delar, förgyllt silver, stämplade C G Hallberg 1898, med inlagda äldre mynt, bestående av 8 saltkar med skedar, senapskar med lock och sked, 1 par, i originalschatull, senapskarens höjd 7 cm
Schatull med gåvoinskription, en glasinsats till ett saltkar saknas
642538
2019-05-10