Slaglåsgevär
2019-05-26
640773
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
SLAGLÅSGEVÄR, belgiskt, 1800-talets mitt, Minie, pipa med Liège kontrollstämpel, kolven stämplad Buenos Ayres, längd ca 125 cm
Håller spänn i båda lägen