Lockurna 1800-tal Kina
2019-05-04
640723
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, dekor av parställda drakar vid stiliserade blomsterslingor, lockknopp i form av fohund, botten med Kangxis fyra karaktärers märke, höjd ca 27 cm
Locket med nagg