Kohinor av Timo Sarpaneva
2019-06-11
639981
| Klubbat belopp | 1 000 EUR |
| Utropspris | 600 EUR |
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Kohinor", signerad Timo Sarpaneva 1982, gjuten med arkipelago-metod, slipad och polerad, höjd 25 cm, bredd 16,5 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Litet kantnagg.