Uppläggningsfat Kina 1800-tal
2019-05-10
639738
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), oval form, dekor av persikoträd i järnoxid, emaljfärg samt sepia, botten med ruyi, längd ca 39 cm
Smärre slitage