Stekfat Kina 1700-tal
2019-05-03
639387
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av strödda blommor i underglasyrblått, taggbård i kälningen, längd ca 41 cm
Nagg