Bordsfotogenlampa
2019-05-02
639379
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSFOTOGENLAMPA, tidig 1900-tal, sockel och mittdel i alabaster, övrigt i brons, frostat och färgat glas, höjd ca 68 cm
Nagg på alabsterdelen, slitage